Warehouse  

Silniki i przekładnie - Państwa zadanie naszym motorem działania

Z napędem rzecz ma się tak, że czasami prędkość obrotowa lub moment obrotowy danego silnika elektrycznego nie pasuje do danego zadania. O niezbędne przełożenie (redukujące) dbają dostosowane do danego zastosowania przekładnie lub silniki przekładniowe, w przypadku których silnik i przekładnia tworzą konstrukcyjną jedność.

 

Niezależnie od tego, jak wyglądają Państwa wymagania względem napędu, znajdziemy dla Państwa odpowiedni silnik i odpowiednią przekładnię - zarówno w zakresie utrzymania (konserwacji), jak i w zakresie nowej konstrukcji. Do projektowania wykorzystujemy zarówno własną ekspertyzę wypracowaną w firmie, a także z nasze dobre stosunki z wiodącymi dostawcami urządzeń napędowych, takimi jak Siemens-Flender czy SEW Eurodrive. Rzecz jasna dostarczymy Państwu także wszelkie urządzenia peryferyjne do silników i przekładni, takie jak sprzęgła, łożyska, napędy łańcuchowe - krótko mówiąc cały system napędowy z jednej ręki.

 

Szczególnym wyzwaniem, któremu chętnie stawimy czoła, jest zamiana starych urządzeń, do których nie ma już oryginalnych części zamiennych. Zapewnimy Państwu kompletną inżynierię. Często dane rozwiązanie jest trwalsze, wydajniejsze, bardziej kompaktowe, po prostu lepsze od oryginału, a przy tym tańsze niż modernizacja istniejącego rozwiązania.

Wszelkie obliczenia, na przykład dla średnicy wałów, łożyskowania czy wielkości sprzęgła, wykonujemy komputerowo. Nawet sami producenci ufają naszemu doświadczeniu, bowiem na zlecenie producentów regularnie opracowujemy aplikacje silników przekładniowych dla klientów.

 

Dzięki własnej produkcji jesteśmy w stanie sami produkować konstrukcje spawane. Sięgamy przy tym do naszego optymalnie zorganizowanego magazynu części DIN i części znormalizowanych.

 

 

Z nami postawią Państwo swój napęd na nogi!